Як судили в Чернігові угорських військових злочинців. Відео.

Нещодавно, історик Віктор Моренець у Чернігові провів презентацію ілюстрованої книги-дослідження “Чернігівський процес”. Видання містить стенограми та світлини з судового процесу над угорськими військовими.

Презентація книги відбулася в приміщенні музею-заповідника Михайла Коцюбинського. Серед присутніх – представники ЗМІ, історики та чернігівська інтелігенція.
“Віктор Моренець вже вдруге в нашому місті презентує книгу великого значення для нашої области. Тим самим сміливо та наполегливо відкриває архіви історії. Доводить до нас історію нашого краю, яка схована, забута та викривлена, й надалі пролежує в державних архівах міста. Постійно демонструє приклади завданих страждань від російських окупантів, як тоді так і зараз”, – зазначила голова Чернігівської міської організації ВО “Свобода” Тамара Паславська.
Це вже четверта книга, яку створив Віктор Моренець.

— “Весь парадокс чернігівського процесу в тому, що цих людей засудили восени 45 року на 25 років, а 50-го року на підпис Сталіну почали готувати документ про їхнє звільнення. І до Угорської революції до 56-го року їх було всіх звільнено. Військових злочинців, які пролили на нашій землі море крови, – звільнено. 1992 року президент Росії реабілітував із політичних причин військових злочинців, засуджених за злочини в Україні! Угорські військові, які опинилися 45-го року в себе на Батьківщині, пішли під суд угорського військового трибуналу, а “совецкая власть” відпустила та реабілітувала. Отже, поки ми самі не засудимо наших ворогів, поки ми не засудимо тих, хто ходив із колорадськими стрічками, в нас буде так постійно. Всіх наших ворогів ми маємо засудити, знищити та зруйнувати. І тоді ми зустрінемо новий рік на руїнах Кремля”, – зазначив Віктор Моренець.

Інші книги автора:
“Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність”, яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.

“Ічнянці в армії УНР”. У книзі зібрано матеріял до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького перевороту 1917 року. Книгу Віктор Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.

“Земля, полита кров’ю”. У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської области 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.

Книга «Церковно-визвольний рух на Чернігівщині в 1920-х роках” про діяльність УАПЦ на Чернігівщині. Книга містить чимало документів, спогади Василя Потієнка секретаря ВПЦР уродженця Сосниччини, світлини чернігівських церков, що не дійшли до нас. Рік виходу – 2016

“Подєбрадський полк” Армії УНР”, яка є першим томом серії “Енциклопедія Визвольної боротьби”. У першому томі енциклопедії вміщено 400 біографій вояків регулярних та іррегулярних українських збройних формацій 1-ї половини ХХ ст. – студентів і випускників Української господарської академії в Подєбрадах (Чехословаччина, 1922 – 1932) – і тих воїнів, які прагнули навчатися в подєбрадській академії.

Книги можна придбати у КМЦ “Інтермеццо”, м. Чернігів, вул. Шевченка, 9 або замовити їх написавши електронного листа на адресу kmc.intermezzo@gmail.com

Відео «Високий Вал»:

Мітки: , , , , , , ,

Залишити відповідь