Світлина з минулого: СНУМ вшановує Т. Шевченка

На фото у першому ряду зліва на право: 1. Сергій Шумило, 2. Сергій Потапенко, 3. …? , 4. Андрій Заєць. У другому ряду зліва на право: 1. Василь Ведерніков, 2. Олександр Вологжанін, 3. …?, 4. Ростислав Яременко.

28 років тому 9 березня 1990 р., Чернігівський СНУМ вшанував пам’ять Т. Шевченка у Чернігові на Валу біля пам’ятника поету.

Довідка: СНУМ – Спілка Незалежної Української Молоді, перша на Чернігівщині антирадянська альтернативна до комсомолу молодіжна організація, спочатку виникла в 1988-89 р. як молодіжна філія Української Гельсинської Спілки (УГС), а на початку 1990 р. виокремилась в окрему всеукраїнську молодіжну антирадянську організацію.

Остаточне організаційне оформлення СНУМу як цілком окремої організації відбулося після того, як в УГС оголосили про реорганізацію і утворення Української Республіканської Партії (УРП). 26-27 травня 1990 р. відбулися Перші Великі Збори (з’їзд) СНУМу в Івано-Франківську. В його роботі взяло участь понад 220 делегатів з різних регіонів України. Голова УГС Левко Лук’яненко тоді на з’їзді підтримав створення на базі молодіжної філії УГС окремої молодіжної організації.
З’їзд тоді прийняв рішення про згуртування регіональних осередків та активізацію молодіжної діяльності, посилення антирадянської агітаційної роботи в «середовищі студентської та робітничої молоді». Водночас, під час з’їзду, у складі СНУМу виявились дві різні ідеологічні течії: національно-демократичного та націоналістично-радикального спрямування. Аби уникнути розколу на ідейному та регіональному грунті, в Статуті та Програмових засадах СНУМу було закладено федеральний устрій Спілки та, по суті, автономний статус кожної обласної організації.

Діяльність Чернігівського крайового осередку СНУМу так само, по суті, була автономною, зорієнтованою на роботу серед молоді Чернігівщини.

Джерело: Сергій ШУМИЛО facebook

Мітки: , , , ,

Залишити відповідь