Співачка, якій аплодують мільйони у США, має коріння на Корюківщині

Ольга Талин-БоднарОльга Талин-Боднар, українка, що підкорила оперу США, має коріння на Чернігівщині.

На великій сцені опери Сполучених Штатів Америки, Канади п.Ольга уже понад два десятиліття. Але частіше виступає у Вашингтоні, Нью-Йорку, Чикаго, Лос-Анджелосі, в інших дуже крупних містах. Отже, гастролює частіше по США – країні, яка стала для неї рідною.

Ольга Талин-Боднар не випадково прийшла на велику сцену. Вона заявила про себе як справжня зірка сценічного мистецтва. Талин спалахнула яскраво. Миттєво і в один рік про неї узнала уся велика Північна Америка. А починала – з вуличних спектаклів.

Величезна слава до українки по крові прийшла, починаючи з кінця вісімдесятих років. Тоді невеличкий колектив на той час не дуже ще відомих акторів узявся реалізувати досить оригінальний проект, добре підготовлений, продуманий до найменших подробиць. То була музична опера «Фентон». У ній Ользі доручили зіграти одну з небагатьох головних ролей – мадам Жирі.

Вона уміло, високопрофесійно, а головне—незабутньо зіграла зі своїми колегами, що уже після першого десятка гастрололей по найкрупніших містах США «Фентон» справедливо назвуть Оперою року. А вже у дев’яності і пізніші роки газети та журнали Америки напишуть так: « Понад десять років ставиться «Фентон» на найбільших сценах великих міст Америки і Канади. А популярність , інтерес до рідкісної опери не те, що спадає, а ще більше зростає. Такого ще не було… За цей час «Фентон побачили понад вісім мільйонів глядачів. На успішну оперу квитки розкуповуються за три-чотири місяці до її постановки. Жодного місця в залі не залишається»

«Фентон – досить популярна опера вимагала великих витрат. Проте, багато років залишається прибутковою. В опері грає 35 артистів. «Фентон» приємно вражає рідкісними співами, самобутньою музикою, костюмами. Музичне оформлення надзвичайно уміло, талановито скомпоноване, що підносить оперу на ще вищий рівень. В оркестрі, який музично супроводжує оперу, — понад сто осіб.

Щодо Фентона—то це дух, людина, окрема дійова особа. Фентон був композитором, та вороги його зранили за небуденний музичний твір, який він написав, заживши великої слави.

Трагедійний сюжет опери, висока виконавська майстерність в Америці зробили з неї легенду. Легенду, яку поспішає побачити ще не один мільйон американців. Є ще рекорди про оперу. Музика опери звучить практично у кожній оселі США, а Ольгу Талин( Боднар) знають як талановиту актрису опери і кіно.

Такої популярності актриси великої сцени у Північній Америці, яку здобула українка за походженням Ольга Талин, мало хто сягав з її братів і сестер по крові.
Ольга (до речі, її мати Анюта Степанівна уродженка Корюківського району) за своєю творчістю, як актриса опери, кіно і театру досить відома в американському світі. З фільмів її шанувальники знають по таких, як «Москва на Гудзоні»– він у перебудовні вісімдесяті роки на просторах колишнього Радянського Союзу мав один з найбільших касових зборів.

Ольга Талин ( це її сценічне ім’я, псевдонім, а реальне –Боднар) має ряд високих титулів за майстерне виконання ролей, особливо ж в опері і театрі. Серед них—володар визначної премії Тоні—нагорода Карбонелл за найкраще підтримання публікою.

Преса Америки, в тому числі й газети «Нью Йорк таймс, «Вашингтон пост», мистецькі журнали високо оцінили опери «Сумування», «Пікова дама», де головні ролі зіграла наша сестра по крові. Але то було тільки сходження до вершини, імення якої – Велике Мистецтво.

У другій половині вісімдесятих років минулого століття Ольга Талин найбільше працювала—на сцені театрів, на кіномайданчиках, у великих павільйонах… Але все більше і більше віддавала себе опері. Відточувала майстерність. Відточувала кожен жест, навіть ті, які видаються другорядними на перший погляд для когось, що мало розуміється у сценічному мистецтві. Але й цього для неї було мало. А тому брала консультації у знаменитих репетиторів, які сягнули найвищих вершин майстерності в опері і саме в Америці.

На думку знаменитої українки, другорядних ролей у великому мистецтві нема. Кожна,навіть маленька деталь, жест на сцені , у фільмі на кіномайданчику, так повинні бути відпрацьовані, щоб створювали образ, виразно додавали до характеру героя свої риси—те, що й повинен побачити глядач. Так розсудливо, мудро і вагомо мислить актриса з великим іменем. І, зрозуміло, високомайстерні її ролі запам’ятовуються глядачеві. У неї і не було їх прохідних та другорядних. Наполегливості, незабутньої енергійності, неповторності і самобутніх ролей на сцені –цього її ще раніше навчила Школа мистецтв, в якій вона відмінно навчалася і багатьом викладачам запам’яталася як дуже старанна та обдарована.

Батько її Роман Боднар, мати –Анюта Боднар багато зусиль докладали, щоб їх донька виростала і виховувалася тільки в українському, патріотичному дусі. Вдома вони розмовляють тільки українською. Коли з України приїздять актори чи просто популярні люди, виступають в українських центрах, клубах, вони цілими родинами українців приходять, серед яких і родина Боднарів. Взагалі, на таких заходах зали переповнені, тому що всі мають високе розуміння – потрібно підтримати.
Ольгу Талин добре знають брати і сестри по крові. Коли Президентом України був Леонід Кучма, він не один раз відвідував США, зустрічався з українською діаспорою, на такі зустрічі завжди запрошували знамениту актрису і оперну співачку Ольгу Талин, де вона теж виступала, висловлювала ідеї, що буде такий час, коли США всіляко підтримуватиме Україну, не залишить…

Був період, коли мудра українка, знаменита оперна співачка, актриса не раз зверталася до Президента США Білла Клінтона. Цікаво розповідала йому про європейську країну Україну. Аргументовано переконувала у тому, що ставлення США до нашої держави повинне бути якнайкраще. Щоб велика держава не відмовляла у підтримці і допомозі, тому що є у неї північні вороги… І в створенні іміджу України є певна заслуга нашої сестри по крові, знаменитої актриси та опрної співачки мерики.
Не забули її прохання і на американському континенті. У скрутний момент, коли « розгулявся російський фашизм» на українських східних землях, північноамериканські країни, у тім числі США, першими ввели санкції проти агресивно настроєної Росії, хитрого «старшого брата».

Ольга – українка за походженням, велика патріотка, дуже залюблена в Україну,у її народ. Вона засуджувала ненависницьку політику попередньої злочинної влади – грубого диктаторського режиму, який розкрав мільярди доларів, зароблених народом. Вона хвилювалася і переживала за Майдан, його героїчних людей, які змінили ситуацію на краще. І Україна уже підписала угоду про асоціацію з Європейським Союзом– іти шляхом реформ та перебудови держави, бути тільки демократичною…

Віктор БОЖОК, спеціально для “Північного Вектора”

Мітки: ,

Залишити відповідь