Сенсація! Світлини раніше невідомого учасника бою під Крутами

Декілька років тому, редактору сайту «Північний Вектор» літня пані з Чернігова принесла світлини свого родича – Павла Мільського, за її словами він брав участь в бою під Крутами. Як вона розказала, Павло Іванович Мільський це рідний брат її дідуся Івана Івановича Мільського. Павло Іванович закінчив Грайворонську гімназію, після закінчення якої викладав музику і співи. У 1914 році був мобілізований до Російської імператорської Армії, закінчив військове училище у Тифлисі – прискорений курс офіцерів комскладу. Після чого був направлений вихователем до Першого Київського Костянтинівського військового училища, на  базі якого в 1917 р. була розгорнута Перша Військова імені Гетьмана Богдана Хмельницького Юнацька школа.

Наприкінці 1917 р. юнаки на чолі з офіцерами брали участь в боях з московськими більшовиками на бахмацькому напрямку. Ввечері 15 (28) січня бойовий відділ 1-ї Української військової школи (300 юнаків, виснажених попередніми боями) і Помічний курінь Січових стрільців (116 чоловік) виїхали на фронт. Разом з ними їхав начальник Першої Української військової школи сотник Дем’ян Носенко та Павло Мільський разом зі своїми вихованцями, звідки живим він не повернувся.

Брали участь в бою і чернігівці. Про це йдеться у спогадах Миколи Янова «Кіш українського Вільного козацтва в Чернігові», що були опубліковані в журналі Українське козацтво, – 1973. – № 23 ( січень-березень). – С. 15 – 21.; № 24 ( квітень – червень). – С. 28-38. і пазл склався!!! Згідно його спогадів 40 переважно офіцерів 3-го Чернігівського Козацького полку під командуванням полковника Янченка та 75 козаків з чернігівського коша Вільного козацтва під командуванням сотника Корейші вирушили згідно розпорядження командування захищати Бахмач від російських більшовиків. Пізніше вони відступили до Крут, де в самому бою участі не брали, бо стримували від удару в спину українцям п’ятитисячний ніжинський збільшовичений гарнізон. Після бою вони повернулися до Чернігова, без значних втрат.

Детальніше тут: https://cutt.ly/Pj7WUNJ

Тож пам’ятаймо Героя, чернігівця Павла Івановича Мільського.

Олександр ЯСЕНЧУК

 

Мітки: , , , ,

Залишити відповідь