Митрофан Швидун — учасник бою під Крутами

Митрофан Швидун праворуч

Учасник бою під Крутами. Митрофан Швидун (1895, Чернігівська губ., Ніжинський пов., с. Монастирище – н/д) – хорунжий 1-ї стрілецької Запорізької дивізії Армії УНР.

Надзвичайно видатний та хоробрий старшина. Колишній юнак 1-ї Української військової школи, під час бою під Крутами дістав поранення у праву ногу вище коліна. 1918 р. служив у Запорізькій дивізії, потім — у Дієвій армії УНР на панцирних потягах «Стрілець», «Вільна Україна» (1919 р.) та «Кармелюк» (1920 р.). У грудні 1918 р. поранений у ліве плече. У квітні 1920 р. був визнаний військовим інвалідом (всохла ліва рука), але залишився на стройових посадах в Армії УНР — при штабі 1-ї Запорізької дивізії. У 1920–1930 роках мешкав у Луцьку, був активним діячем місцевої української громади. У 1941 р. став організатором так званого Луцького куреня ОУН, багато бійців якого згодом опинилися у лавах Української повстанської армії. Доля після 1941 р. невідома.

Матеріал створено у рамках Проекту «Чернігівці – учасники Української Революції», що реалізується в рамках Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «ЧернігіВстановити зображення записувська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету.

Мітки: , , , , ,

Залишити відповідь