“Локальна історія” №5: Закарпаття.

Черговий номер глянцевого історичного журналу «Локальна історія» тепер у #КМЦІнтермеццо  (це вже 5-й номер).

Цього разу журнал присвячений 80-річчю проголошення Карпатської України та загалом Закарпаттю. Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка на кілька хвилин прийшла на подію, зазначила, що історія України складається із історії її людей. Вона сама, до речі, є внучкою головного коменданта «Карпатської Січі» Дмитра Климпуша. Й хоча вона ніколи не бачила дідуся, але знає все про нього та долю його братів. Саме про це розповідає на сторінках журналу.

Тут також дослідження закарпатця, а нині відомого столичного молодого історика Українського інституту національної пам’яті Олександра Пагірі про передумови та феномен КУ, про які влучно розповів за кілька хвилин. Саме Олександр разом із директором згаданого Інституту, дослідником визвольного  руху Володимиром В’ятровичем напередодні приїзду в Ужгород влаштували на Хрещатику в Києві фотодокументальну виставку про Карпатську Україну.

Тут колонка від письменника Андрія Любки «Закарпаття: далекий і трохи дивакуватий родич?», «Пласт за Карпатами» Андрія Ребрика, «Із Поділля за Карпати: князь Федір Корятович» Йосипа Кобаля, закарпатський модернізм від урбаністів і дослідників Ліни Дєгтярьової та Олега Олашина, матеріал про розкопки тіл січовиків на Верецькому перевалі, про Івана Силу та карпатських бокорашів, про місію Егана….

Детальніше: http://uzhgorod.in

Мітки: , , ,

Залишити відповідь