Кривавий сталінський режим: історії з життя

Результат пошуку зображень за запитом "кривавий Сталін"Не буди лихо, доки спить тихо. Чимало наших з вами спільних громадян до сих пір з жалем повторюють: ех, нема Сталіна, навів би він порядок! Нерозумна молодь повторює це за ними. І не розуміюють вони що система при Сталіні була кривава й жорстока.

Мого прадіда Михайла Кулика, жителя с. Данилівка Менського району нехотя, силою йшов до колгоспу, бурчав на Радянську владу, а потім взяв та й потягнув у колгоспі зі свого колишнього поля буряків для своєї домашньої худоби, в принципі банально вкрав. За це його на 3 роки виселили з села і відправили до Сибіру на будівництво.

Сподівався я знайти про нього документи в обласному архіві СБУ, а нема… Виявляється в ті часи, це булв не кримінальний злочин, а адміністративний. Тобто вигнати із села будь-якого громадянина могли рішенням сільради, і не потрібно було заводити на нього велику справу і фіксувати висилку в області.Це було виявляється ще досить помірне покарання, як наприклад для нас штраф, а загалом як на ті часи статистика.

Інший мій знайомий, самодіяльний поет, житель м. Березна Менського району Ромашко Анатолій Семенович. В 12 років за вірш про І.Сталіна—« Спасибо Сталину Грузину, что завел нас у трясину, //Беломорканал копал, трупами его заклал… і т.д.» його прямо з школи (6-й клас!) забрали у Березнянське відділення НКВД. Де він сидів протягом трьох місяців. Кати командир Давидов, та старшина Костюченко жорстоко знущались з дитини. Били, всіляко принижували. А одного разу нагодувавши солоною рибою, йому в рот забили кляп з ганчірок,  вивісили його на жердинах на сонці та не давали три дні води. Врятувало його тоді заступництво маминого двоюрідного брата, замміністра юстиції Дем’яненко.  Пізніш за дисидентські вірші на цей раз про Хрущова та розстріл робітничої демонстрації у Новочеркаську Анатолія Семеновича відправили у Краснодарський край. Але світ не без добрих людей, один з тих хто повинен був карати його, сам виявився налаштований опозиційно до радянської влади, це був якийсь генерал-литовець. Він зробив йому нові документи на нове призвище, а  Ромашко А. С. було офіційно визнано померлим. Так доля врятувала його вдруге.

Мітки: , , , , ,

Залишити відповідь