Альбом Івана Просяника — бере участь в конкурсі Мінкульту

Підтримаймо нашого земляка з Батуринщини Івана Просяника — відомого журналіста, художника, травозная, етнографа!
Його альбом-оповідь «Українські предвічні вірування: ключі від Раю-Ирію», що вийшла друком у видавництві “Апріорі” бере участь в конкурсі міністерства культури України «Книжкові проекти до 30-ї річниці Незалежності України».
Це альбом-оповідь про давні вірування, традиції та обряди, які існували на території нашої держави ще в дохристиянський період. Автор книги, Іван Просяник, творець фольклорно-художніх картин на тему давньоукраїнських свят, письменник, етнограф та краєзнавець. Відповідно до альбому-оповіді, окрім оповідей про свята та їхні обряди, входять також живописні твори, що висвітлюють характерні особливості давніх українських традицій.
Книжка охоплює не тільки розповіді про древні українські обряди, але через живописні твори передає особливості давніх вірувань та традицій українців.
Достоїнством книжки є те, що розповіді побудовані на достовірних матеріалах, зібрані з уст свідків чи спогадів, передань жителів, на місцевостях яких відбувалися святкування. При цьому автор сповідує правило, що найвищою культурою нації є її історична пам’ять, а найвищою культурою пам’яті є її точність у фіксації кожного явища.
Серед іншого альбом, розповідає і про унікальний звичай “Похорони стріли”, що зберігся в Україні фактично тільки в двох-трьох селах на північно-східній межі етнічного розселення українців, і пісні з якого зберіг для майбутніх поколінь Маслов Олексій
Проголосувати й підтримати книгу можна за цим посиланням: http://surl.li/aazad

Мітки: ,

Залишити відповідь